Az Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratórium (ARNL) célja a közúti és légi járművek, valamint robotok mobilitással kapcsolatos kutatása, fejlesztése, továbbá innovációs megoldásaik koordinálása különös tekintettel az autonóm és a kooperatív működést igénylő komplex rendszerekre, formációkra és alkalmazásokra.
A laboratórium céljai között szerepel a magas szintű kutatás-fejlesztés, az utánpótlás-nevelés, továbbá a sikeres hazai és nemzetközi együttműködések ösztönzése. Ennek megfelelően a célcsoportok között helyet kapnak a felsőoktatásban részt vevő hallgatók és fiatal kutatók, akiknek releváns és modern tudást, izgalmas kutatási témákat és ezen keresztül kutatói életpályát kínál a labor. Emellett fontos célcsoportot képeznek a járműipar szereplői, illetve a hazai és nemzetközi kutató intézmények és szakmai szervezetek is.
Konzorciumvezető
HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet
Konzorciumi partnerek
A hazai kutatók nemzetközi beágyazottságát, kutatás-fejlesztési együttműködéseit nagymértékben elősegíti aktív kapcsolatuk a világ legjelentősebb kutatási infrastruktúráival (KI) és bekapcsolódásuk az ott folyó élvonalbeli kutatásokba. A legkorszerűbb KI-k olyan nagy költségű berendezések, létesítmények vagy adatbankok, amelyek építése, fejlesztése és működtetése meghaladja egy-egy ország gazdasági teljesítőképességét, így nemzetközi együttműködésben valósulnak meg.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumának egyik fő célkitűzése, hogy az idei éven is tovább tudja növelni pályázati aktivitását. 2023-ban egy közös pályázat összeállításán és beadásán dolgoznak a prágai székhelyű Leeaf vállalattal. A Nemzeti Laboratórium kutatói kétnapos szakmai egyeztetésen vettek részt Prágában, ahol az alábbi témák kerültek közösen megvitatásra: a tervezett pályázat kiemelt fókuszai, a résztvevők közötti munkamegosztás a pályázat elkészítése és a megvalósítása során, a WP-k definiálása és szakmai tartalmának kidolgozása, a szükségletelemzés